Smilkalai – dar vienas būdas subalansuoti čakras

  • Šiandien atsiranda vis daugiau mokslo tyrimų patvirtinančių, kad žmogaus emocinė būsena ženkliai įtakoja fizinę sveikatą. Nuotaika, lūkesčiai bei nuostatos gali tapti psichosomatinių ligų priežastimi ir atvirkščiai – padėti įveikti negalavimus. Panašios idėjos buvo puoselėjamos dar senovės Indijoje. Tiesa, senajame Vedų mokyme kūnas ir siela yra susijungę į nedalomą vienį. Tai reiškia, kad kiekvienas kūno pokytis išsyk veikia žmogaus sąmonę ir atvirkščiai – kūnas iš karto reaguoja į dvasiniame gyvenime vykstančius reiškinius. Anot Vedų kultūros kūnas ir dvasia intensyviausiai susisieja energetiniuose taškuose – čakrose.
    Tradiciškai išskiriamos 7 svarbiausios čakros yra išsidėsčiusios ant stuburo linijos. Kiekviena čakra turi savo poziciją kūne bei globojamą dvasinio gyvenimo sritį. Harmoningos asmenybės gyvybinė energija tolygiai teka visu kūnu per visas septynias čakras. Sutrikus bent vienos čakros veiklai, energijos srautas yra blokuojamas ir sutrinka visas energijos apytakos ciklas. Tokie sutrikimai gali pasireikšti tiek kūno negaliomis, tiek dvasios sopuliais.

    Ajurvedinė tradicija siūlo daug priemonių bei metodų čakrų veiklos harmonizavimui. Ieškantiems būdų, kaip išlaisvinti atskirose čakrose blokuojamą energiją, gali pasitarnauti ir smilkalai. Visuotinai žinoma, kad atskiri kvapai gali labai skirtingai paveikti ne tik nuotaiką, bet ir kūno reakcijas – vieni aromatai ramina, kiti kaip tik aktyvina nervų sistemą. Šis principas atskleistas ir Vedų raštuose, kur greta spalvos, asanos, mantros ir kitų atributų kiekvienai čakrai priskirti ir skirtingi kvapai.

    Septynios čakros

    1. Pirmoji Muladhara čakra vadinama pamatine. Jos vieta yra pačioje stuburgalio apačioje. Pamatinė čakra veikia visus su išgyvenimu susijusius procesus, todėl užtikrina saugumo jausmą. Susidarius energijos blokui ima dominuoti baimės jaustis, gali sutrikti žarnyno veikla. Muladhara čakros spalva – raudona, mantra – Lam, juslė – kvapas, aromatas – agaro ir pačiuolių.

    2. Antroji Svadhisthana čakra yra dubenyje ir veikia kaip seksualumo ir malonumo centras. Seksualinė čakra lemia harmoningą šeimyninį gyvenimą bei emocinę pilnatvę. Atsiradus šios čakros blokui gali pradėti formuotis įvairios priklausomybės, nes išnyksta siekiant malonumo išnyksta saiko jausmas. Taip pat gali įtakoti kiaušidžių, gimdos bei sėklidžių veiklos sutrikimus. Svadhisthana čakros spalva – oranžinė, mantra – Vam, juslė – skonis, aromatas – jazminų.

    3. Trečioji Manipura čakra lokalizuojama saulės rezginio zonoje. Ši čakra suteikia valios bei energijos įvairiai veiklai bei saviraiškai. Užsiblokavus čakrai nukenčia pasitikėjimas savimi. Čakra veikia virškinimo sistemos veiklą. Manipura čakros spalva – geltona, mantra – Ram, juslė – rega, aromatas – frankincense aromatinė derva. 

    4. Ketvirtoji Anahata čakra dar vadinama meilės čakra. Jos vieta yra krūtinės centre lygiagrečiai širdies. Per šia čakrą skleidžiasi meilė bei atjauta kitiems žmonėms. Nestabili čakra išbalansuoja gebėjimą prisirišti ir puoselėti meilę. Anahata čakros sutrikimai gali neigiamai paveikti širdies ir plaučių darbą, kraujo sistemos funkcionavimą. Anahata čakros spalva – žalia, mantra – Yam, juslė – lietimas, aromatas – rožės.

    5. Penktoji Vishuddha čakra randasi kaklo duobutėje, todėl dar vadinama gerklės čakra. Per šią čakrą skleidžiasi žmogaus talentas ir kūrybinė energija. Nusilpus Visuddha čakrai atsiranda bendravimo sunkumų. Kūnas reaguoja gerklės ligomis, sprando skausmu, klausos ir balso sutrikimais. Vishuddha čakros spalva – ryškiai mėlyna, mantra – Ham, juslė – klausa, aromatas – sandalo medis, šalavijas.

    6. Šeštoji Ajna čakra yra kaktos viduryje, todėl dar vadinama trečiąja akimi. Čia skleidžiasi intuicija ir išmintis. Atsiradus energijos blokui šioje čakroje pasidaro sunku įveikti savo nuostatas trukdančias priimti išmintingus sprendimus. Ajna čakros nusilpimą lydi galvos skausmai bei akių ligos. Ajna čakros spalva – indigo, mantra – Sham, aromatas – levandų.

    7. Septintoji Sahasrara Karūnos čakra veikia pačiame viršugalvyje. Pagal Vedų mokymą per šią čakrą dieviškoji sąmonė įsilieja į žmogaus kūną ir leidžiasi į kitas čakras. Ši čakra veikia žmogaus dvasingumą, religingumą bei savimonę. Karūnos čakros sutrikimai gali būti depresijos ir vis užplūstančio beprasmybės jausmo priežastimi. Sahasrara čakros spalva – violetinė, mantra – Om, aromatas – šafrano ir lotoso.

    Kaip naudoti čakras veikiančius smilkalus?

    Kaip jau minėta energijos blokavimas kiekvienoje čakroje sąlygoja skirtingus psichologinės būsenos sutrikimus bei kūno ligas. Siekiant harmoningo gyvenimo, sveikatos ir emocinio balanso dera skirti dėmesio kiekvienai čakrai. Vedų tradicijoje galima rasti daug patarimų kaip užtikrinti harmoningą energijos srautą per visas čakras. Kiekvienos čakros blokas nuimamas pasitelkiant ją veikiančias spalvas, jusles, asanas, meditaciją ir kitas dvasines praktikas. Taip pat verta išbandyti ir harmonizuojantį smilkalų poveikį. Jei nujaučiate, kad vienoje iš septynių čakrų telkiasi energijos blokas, rinkitės būtent tai čakrai priskiriamo kvapo smilkalus. Smilkalų poveikis bus stipresnis, jei tuo pačiu metu atliksite ir kitas praktikas atpalaiduojančias konkrečią čakrą, vilkėsite čakros spalvos rūbais. Pavyzdžiui, jei siekiate greičiau išgydyti širdies žaizdas, deginkite rožės kvapo smilkalus medituodami ir kartodami mantrą Yam. Taip pat šių smilkalų kvapu pripildykite erdvę, kurioje praktikuojate jogą. Poveikiui sustiprinti pasirūpinkite, kad aplinkoje būtų pakankamai žalios spalvos. Išbandykite kuo daugiau metodų ir atraskite jums tinkamiausią būdą harmonizuoti gyvybinės energijos srautą ir išsivaduoti nuo čakrų blokų. Uždegta atskirai čakrai skirtų smilkalų lazdelė – dar viena efektyvi priemonė puoselėjant savo gerą savijautą ir sąmoningumą.

    Smilkalus čakroms ir ne tik rasite čia>>>