Smilkalai ir jų smilkymo ypatumai

 • Smilkalai ir jų smilkymo ypatumai
  Smilkalai daugelyje kultūrų laikomi šventumo simboliu ir nesvarbu ar tai bebūtų bažnyčia, mečetė ar jogos užsiėmimų klasė – jie užpildo ramybe kiekvieną kampelį. Smilkalų esti pačių įvairiausių, tačiau dažnai nežinojimas kaip teisingai elgtis su šiais mistiškumu persmelktais daiktais gali atnešti ir ne pačių maloniausių potyrių. Tam, kad kiekvienas smilkymo seansas paliktų lengvumo ir ramybės pojūtį kūne ir sieloje, šį tą apie smilkalus turi žinoti kiekvienas.

  Iš kur atsirado smilkalai?
  Smilkalai jau nuo gilios senovės buvo naudojami pirmykščių žmonių, kuriems netruko ilgai pastebėti, jog deginami lapai, žolės ir įvairiausios šakelės skleidžia ypatingus aromatus. Besikeičiant laikams, smilkymas įgavo kitokią prasmę, ir kiekvienas aukojimo, religinių apeigų ar atsipalaidavimo ritualas be šių, iš gamtos gėrybių rankomis pagamintų kūrinių tapo sunkiai įsivaizduojamas. Šiuolaikiniame pasaulyje smilkalų dėka patys galime susikurti savo ritualus norėdami pagerinti nuotaiką bei pasiekti vidinę ramybę, tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje.

  Smilkalų deginimo privalumai
  Įsivaizduokite save susigūžusius ir apsuptus nuolatinio chaoso, o ką jau kalbėti apie mintis, pasiklydusias tarp darbų, žmonių ir visų gyvenimiškų pareigų.. Tad kada gi sustoti? Jei jums kyla panašios kasdienybės asociacijos, tuomet smilkalai – tikras išsigelbėjimas. Susikūrę savo pačių ritualus rytais, prieš prasidedant dienai ar vakarais, kuomet norisi palikti mintis už durų, smilkydami pamažu pajausite palengvėjimą. Nuraminsite protą, emocijas, susikoncentruosite ir jau visai kitomis akimis pažvelgsite į save bei tykančius dienos iššūkius.
  Teigiamas smilkalų poveikis gerai žinomas ir medicinoje. Pradedant depresijos gydymu, baigiant sąnarių, galvos ar raumenų skausmų mažinimu bei naudojimu aromaterapijoje kaip vieną iš atsipalaidavimui skirtų priemonių. Skirtingi smilkalų aromatai atsakingi už įvairias mūsų jutiminių organų stimuliacijas, tad, pavyzdžiui, levandos gali sušvelninti pykčio ir depresijos simptomus.
  Be visų aukščiau išvardintų dalykų taip pat ne ką mažiau svarbu ir tai, jog smilkymo ritualas suteikia sąmoningumo bei ceremonijos pojūtį, padeda kiekvieną erdvę paversti asmenine šventykla, o kartu ir susikaupti, skatinti kūrybinę motyvaciją bei pažadinti vidinę stiprybę.

  Gandai apie smilkalus
  Apie smilkalus girdima ne tik teigiamų, bet ir neigiamų gandų. Atlikti keli nežymūs tyrimai, kurie teigia, jog smilkymo metu susidaro kenksmingos medžiagos, kurios lygiai taip pat išsiskiria ir smilkstant cigaretei. Todėl manoma, jog šie, degimo metu ore susidarę produktai gali paveikti kvėpavimo takus. Tačiau tai tik maži bandymai ištyrinėti šią smilkalų dalį. Vis dėlto, derėtų nepamiršti, kad smilkymo metu patalpa turi būti vėdinama, prieš tai, žinoma, visais įmanomais būdais užtikrinus saugumą.

  Saugus smilkalų deginimas
  Kad ir kaip akivaizdu, jog šiam procesui būtinas saugumas, visada pravartu prisiminti kaip tinkamai smilkyti, kad išvengti neigiamų padarinių. Taigi, svarbiausi dalykai, kuriuos derėtų žinoti kiekvienam:

  • Smilkalai turi būti deginami gerai vėdinamoje patalpoje.
  • Smilkyti rekomenduojama tik ant specialiai tam pritaikytų, ugniai ir karščiui atsparių indų.
  • Smilkymo metu užtikrinkite, kad degioji dalis būtų nepasiekiama vaikams bei gyvūnams.
  • Jeigu turite astmą ar kitų kvėpavimo takų problemų – geriau atsisakyti smilkymo.
  • Besilaukiančioms moterims rekomenduojama pasitarti su savo gydytoju prieš imantis smilkymo seanso.
  • Smilkalų sudėtyje gali būti protą stimuliuojančių sudedamųjų dalių, pavyzdžiui, ramunėlės gali paveikti jūsų nuotaiką, o taip pat skatinti ryškius bei sąmoningus sapnus. Tad besirinkdami smilkalus gerai susipažinkite su mėgiamo aromato sudedamosiomis dalimis.
  • Rinkitės tik kokybiškus, iš natūralių medžiagų pagamintus smilkalus.
  • Jeigu mėgstate smilkyti, tačiau nepatinka patalpoje besikaupiantys dūmai, šiek tiek praverkite langą.
  • Prieš pradedant smilkymo procesą, rekomenduojama pozityviai nusiteikti, nuraminti protą ir atsipalaiduoti, tuomet ritualo poveikis tik dar labiau sustiprės ir po visko jausite, jog mintys tapo švaresnės, o siela laimingesnė.
  • Labai svarbu ir tinkamai pasirinkti smilkalų aromatą. Įsitikinkite, kad kvapas jums malonus ir neerzinantis.

  Smilkalų poveikis naminiams gyvūnams
  Mūsų augintiniai, kitaip nei mes patys – nebūtinai jaučiasi gerai patalpoje, kurioje deginami smilkalai. Kiekvienas gyvis į dūmus bei aromatus reaguoja skirtingai, tad šeimininkams mėgstantiems dažnus smilkymo ritualus derėtų žinoti ir keletą dalykų apie smilkalų poveikį augintiniams:

  • Augintiniai taip pat turi jautrią uoslę, tad degimo metu aromatą skleidžiantys eteriniai aliejai gali juos „varyti iš proto“.
  • Labai svarbu apsaugoti indą su smilkalais nuo naminių gyvūnų, todėl, kad šiuos palaižius ar prarijus – į organizmą patekusios medžiagos gali tapti mirtinai nuodingos.
  • Jeigu smilkote patalpoje kartu su augintiniais, pasirūpinkite, kad ši būtų tinkamai vėdinama. 

  Kodėl verta smilkyti, turbūt, kiekvienas galime rasti savų priežasčių, tačiau bene geriausia yra tai, kad toks ritualas mums padeda sustoti, nurimti ir trumpam atsigręžti į save. Kuo dažniau rasite tokią minutę sau, tuo greičiau pastebėsite kaip į jūsų gyvenimą atkeliauja ramybė, tampa lengviau priimti sprendimus ir neapleidžia laimės pojūtis. Kartais pakanka tik kelių minučių pasinerti į smilkalų sukuriamą būseną, kad pripildytumėte savo kasdienybę taip trūkstama harmonija. Smilkalus galite įsigyti čia>>>